VM i fodbold 2018 i Rusland

FIFA World Cup 2018 in Russia

GRUPPESPIL

14. juni:
17.00 Rusland – Saudi-Arabien (TV2)

15. juni: 
14.00 Egypten – Uruguay (TV2)
17.00 Marokko – Iran (TV2)
20.00 Portugal – Spanien (TV2)

16. juni:
12.00 Frankrig – Australien (DR1)
15.00 Argentina – Island (DR1)
18.00 Peru – Danmark (TV2)
21.00 Kroatien – Nigeria (DR1)

17. juni:
14.00 Costa Rica – Serbien (DR1)
17.00 Tyskland – Mexico (TV2)
20.00 Brasilien – Schweiz (DR1)

18. juni:
14.00 Sverige – Sydkorea (DR1)
17.00 Belgien – Panama (TV2)
20.00 Tunesien – England (DR1)

19. juni:
14.00 Colombia – Japan (DR1)
17.00 Polen – Senegal (TV2)
20.00 Rusland – Egypten (TV2)

20. juni:
14.00 Portugal – Marokko (TV2)
17.00 Uruguay – Saudi-Arabien (TV2)
20.00 Iran – Spanien (TV2)

21. juni:
14.00 Danmark – Australien (TV2)
17.00 Frankrig – Peru (TV2)
20.00 Argentina – Kroatien (DR1)

22. juni:
14.00 Brasilien – Costa Rica (DR1)
17.00 Nigeria – Island (DR1)
20.00 Serbien – Schweiz (DR1)

23. juni:
14.00 Belgien – Tunesien (DR1)
17.00 Sydkorea – Mexico (TV2)
20.00 Tyskland – Sverige (TV2)

24. juni:
14.00 England – Panama (DR1)
17.00 Japan – Senegal (DR1)
20.00 Polen – Colombia (TV2)

25. juni:
16.00 Uruguay – Rusland (TV2)
16.00 Saudi-Arabien – Egypten (TV2/Sport)
20.00 Spanien – Marokko (DR)
20.00 Iran – Portugal (DR)

26.juni:
16.00 Australien – Peru (DR)
16.00 Danmark – Frankrig (DR1)
20.00 Nigeria – Argentina (DR)
20.00 Island – Kroatien (DR)

27. juni:
16.00 Mexico – Sverige (TV2)
16.00 Sydkorea – Tyskland (TV2/Sport)
20.00 Schweiz – Costa Rica (TV2/Sport)
20.00 Serbien – Brasilien (TV2)

28. juni:
16.00 Japan – Polen (DR)
16.00 Senegal – Colombia (DR)
20.00 England – Belgien (TV2)
20.00 Panama – Tunesien (TV2/Sport)


1/8-FINALER

30. juni:
#49: 20.00 1A – 2B (DR1)
#50: 16.00 1C – 2D (DR1)

1. juli:
#51: 16.00 1B – 2A (TV2)
#52: 20.00 1D – 2C (DR1)

2. juli:
#53: 16.00 1E – 2F (DR1)
#54: 20.00 1G – 2H (TV2)

3. juli:
#55: 16.00 1F – 2E (TV2)
#56: 20.00 1H – 2G (TV2)

 

KVARTFINALER

6. juli:
#57: 16.00 Vinder 49 – Vinder 50 (TV2)
#58: 20.00 Vinder 53 – Vinder 54 (TV2)

7. juli:
#59: 20.00 Vinder 51 – Vinder 52 (DR1)
#60: 16.00 Vinder 55 – Vinder 56 (DR1)

 

SEMIFINALER

10. juli:
#61: 20.00 Vinder 57 - Vinder 58 (TV2)

11. juli:
#62: 20.00 Vinder 59 - Vinder 60 (DR1)

 

BRONZEKAMP

14. juli:
16.00 Taber 61 – Taber 62 (Ikke afgjort)

 

FINALE

15. juli:
17.00 Vinder 61 – Vinder 62 (DR1)

Hyttefadet viser de kommende uger alle VM kampene fra Rusland.
Kom og se kampene hos os.
HUSK at RESERVER bord og fortæl os at du ønsker at se kampen (tv-et er ikke muligt

at se fra alle borderne).

Watch all the FIFA World Cup matches

here at Hyttefadet.
Remember to make a BOOK and let us know that you would like to see the match (not all seats have televisions view).

Ring på 3312 0107 for bordreservation

Eller send os en mail 

se kontakt

Call (0045) 3312 0107 for

tabel reservation

Or send us a mail 

see kontakt